• Сила і Честь
  • Сила і Честь
  • Сила і Честь
  • Сила і Честь
  • Сила і Честь

© 2019

політична партія «Сила і Честь»

  • Сила і Честь

Смешко: Чинна влада не робить стратегічних кроків для посилення економіки України


Всі розвинені демократичні країни пройшли процес індустріалізації і шляхом протекціонізму свого ринку спочатку збудували міцні економіки, а вже потім дійшли до вільного ринку і відкритих кордонів, зазначив кандидат у Президенти України Ігор Смешко.

6 грудня 2018 року перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат в Президенти України Ігор Смешко під час виступу на заході ГО "Відкрита Україна" висловив свою думку щодо розвитку української економіки:

– Те, що ми бачимо сьогодні, не дає підстав говорити, що діюча влада робить стратегічні речі для посилення економіки нашої держави. Наведу декілька прикладів. Харківське підприємство "Енергоатом" є лідером в виробництві турбін. На ньому працює 4,5 тис. висококваліфікованих працівників. Дивним чином замовлення на турбіну третьої черги для Дністровської електростанції вартістю пів мільярда доларів потрапляє в руки Китаю. Хоча за ці кошти українське підприємство, яке є унікальним на світовому рівні, могло б працювати приблизно п'ять років. В Миколаєві відбулася приватизація заводу "Океан". При тому, що він має унікальні можливості по збереженню судно будівництва нашої держави.

Норвезький професор із світовим ім'ям Ерік Райнерт давав поради щодо економічного добробуту приблизно 50 країнам світу. Він написав відомий бестселер "Як багаті країни забагатіли… і чому бідні країни лишаються бідними". Цей професор декілька разів приїздив в Україну і бив у дзвони: "Що ви робите? Яку модель економіки ви сповідуєте? Відкрийте свої ринки для індустріально розвинутих та економічно сильних держав. Бо існуюча стратегія із категорії країн другого світу автоматично переведе вас в категорію третього світу, де ви не зможете створити необхідну соціально-економічну базу для будівництва демократії. Тому що для створення демократії половина населення країни має належати до середнього класу". Він говорив, що всі розвинені демократичні країни пройшли процес індустріалізації і шляхом протекціонізму свого ринку спочатку збудували міцні економіки, а вже потім дійшли до вільного ринку і відкритих кордонів.

Ще один відомий професор Роджер Маєрсон, який у 2007 році став лауреатом Нобелевської премії по економіці, також декілька разів приїздив з лекціями в Україну. Він говорив: "Мене зацікавила Україна, де модель політичної системи не дозволяє ефективно керувати економікою, тому що існує конфлікт інтересів між посадою президента і прем'єр-міністра. Яким чином ви хочете, щоб у вас відбувалася стабільне внутрішнє життя, якщо виконавча гілка влади не має по вертикалі одного керівника? Президент в своїх руках тримає всі силові та інформаційні відомства, спецслужби, правоохоронні органи, але він штучно усунувся від відповідальності перед Кримінальним кодексом за сферу економіки, власності і фінансів. Фактично, у вас є посада дуже слабкого прем'єр-міністра, який, не маючи інформаційних і силових структур, має відповідальність перед Кримінальним кодексом за фінанси, економіку і власність. При очевидно прихованій можливості з боку президента робити різні речі, але не відповідати за їх виконання".

Повну версію виступу можна прочитати тут.