• Сила і Честь
  • Сила і Честь
  • Сила і Честь
  • Сила і Честь
  • Сила і Честь

© 2019

політична партія «Сила і Честь»

  • Сила і Честь

Смешко: Ніколи не пробачу корупціонерів, які довели Україну до такого збіднення


Ситуацію в країні можна докорінно змінити за кілька місяців, але для цього потрібна політична воля, сказав кандидат у Президенти України Ігор Смешко.


16 березня в інтерв’ю Висилю Климчуку перший військовий аташе незалежної України в США та Швейцарії, екс-начальник Головного управління військової розвідки Міноборони, колишній голова Служби безпеки, Надзвичайний і Повноважний Посол, доктор технічних наук, генерал-полковник, кандидат у Президенти України Ігор Смешко відповів на питання від користувачів інтернету: "Чи будуть корупціонери, в разі вашої перемоги, сидіти у тюрмі? Що буде з Порошенком і його оточенням після розслідування корупційних оборудок? Що можете зробити, аби корупціонери не втекли?"

– Чинна влада – це авторитарна влада. В руках Президента є всі повноваження, щоб (при наявності його політичної волі) за кілька місяців докорінно змінити ситуацію в Україні. Чи будуть сидіти корупціонери? Я військовий, але 10 років жив у реаліях демократії Заходу. Ми ніяким чином не збудуємо демократію, якщо злочини не будуть розкриті, а злочинці покарані. Нерозкриті злочини породжують нові злочини, а непокарані злочинці – нових злочинців. Я гарантую, що невідворотність покарання за вчинені корупційні злочини буде доведена. Причому, в рамках закону і публічно.

Будучи керівником військової розвідки, я був координатором зв’язків нашої прокуратури з нашими західними колегами по справі Лазаренка. В нашій країні законодавство було не настільки сильне, щоб посадити до в’язниці відомого політичного діяча, який мав велику парламентську фракцію, амбіції президента. За словами Лазаренка, в ті часи його підтримувало керівництво СБУ і МВС. Але ж нам вдалося його посадити.

Мені зрозуміло, що потрібно для боротьби з корупціонерами: політична воля і команда професіоналів. Прізвища і зв’язки корупціонерів для мене не мають значення.

Я дуже люблю історію і культуру Франції. Французька мова – третя мова, яку я вивчив. Коли одного з моїх найулюбленіших прем’єр-міністрів Франції Людовіка ХІІІ Кардинала Рішельє запитали на сповіді: Чи відпустили ви всіх своїх ворогів? Він відповів: "З 25 років я не думаю, що в мене були особисті вороги, але навіть на останньому подиху я ніколи не пробачу ворогів Франції". Підписуюсь під кожним його словом. Я ніколи не пробачу ворогів України, незважаючи на їхні прізвища та імена. Ворогів, які довели Україну до такого збіднення. Довели до такого збіднення один із найпрекрасніших і культурних народів світу, який живе у країні з шаленими багатствами.